Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 listopada 2018
100. rocznica odzyskania niepodległości
9 listopada w Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.


W uroczystości uczestniczyli komendant oddziału płk Andrzej Iseman wraz z zastępcą ppłk. Krzysztofem Kaczyńskim oraz żołnierze i pracownicy bydgoskiego oddziału ŻW.

Podczas uroczystej zbiórki komendant podziękował wszystkim zebranym za rzetelną i pełną poświeceń służbę i pracę. Wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe, tytuły honorowe ,,Zasłużony Żołnierz RP" z odznaką III stopnia, listy gratulacyjne oraz odznaki pamiątkowe Oddziału ŻW w Bydgoszczy.

10 listopada w całej Polsce odbywały się pikniki pod hasłem ,,Służymy Niepodległej". Dwa z nich zostały zorganizowane na terenie stadionu Ośrodka Szkolenia Poligonowego Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu oraz na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Oprócz zabezpieczenia prewencyjnego wystawiono stoiska promocyjne, w ramach których przybliżono służbę i sprzęt żołnierzy Żandarmerii Wojskowej jak również promowano bezpieczeństwo z zakresu ruchu drogowego.

11 listopada na terenie kujaw i pomorza oraz wielkopolski żandarmi zabezpieczali centralne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Ponadto poznańscy żandarmi zabezpieczali prewencyjnie największy w Polsce Bieg Niepodległości, w którym udział wzięło około 25 000 uczestników.

 

Tekst, Foto: Sekcja Wychowawcza OŻW w Bydgoszczy

Dołączona galeria zdjęć: 100. rocznica odzyskania niepodległości
generuj pdf
Kontakt

Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy
Zygmunta Augusta 20 a
85-915 Bydgoszcz
tel. 261415100
fax. 261415096
ozwbydgoszcz@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane